Tématická videa | Studio HAPPY TIME

COUNTRY TANCE

COUNTRY TANCE PRO ZAČÁTEČNÍKY

V těchto lekcích se účastníci seznámí se základy amerických lidových tanců - u nás je vžitý název Country tance. Specialita těchto tanců je, že tanečníci tančí ve skupinách minimálně po třech párech a dále v kruzích, řadách, čtverylkách a dalších formacích a při tanci se mohou partneři střídat. Tím vzniká pestrost a originalita každého tance.

Tance mohou být velice jednoduché jak prostorově, tak krokově - vychází se z rytmizované chůze a postupně nabírají na složitosti. Ta je dána také tím, že v country tancích neexistuje základní krok, ale každý tanec sestává zpravidla z osmi figur po osmi krocích. Ty tvoří jednu taneční  větu a ta se opakuje tolikrát, kolik má melodie hudebních (tanečních) frází. To vše vás lektor (coller) naučí dříve, než je možné si tanec na příslušnou melodii zatančit.

Country tance jsou hravé, veselé a při jejich provádění nejde ani tak o preciznost ale o prožitek z pohybu a kontaktu s dalšími tanečníky.

  • Lektor : JUDr. Antonín Vondrák

Kurz trvá 60 nebo 90 minut, 1 x týdně. Je veden formou tréninku a přihlásit se mohou jednotlivci a páry. V kurzu pro začátečníky se naučíte základům a jednoduchým figurám tak, aby pro vás country bál nebyl problémem. 

COUNTRY TANCE PRO POKROČILÉ

Určeno pro tanečníky, kteří se již někdy s country tanci potkali a kteří by si rádi zatančili složitější variace a zajímavější choreografie. Součástí je i výuka anglických country tanců, které se tančily ve vrcholném období renesance v Anglii a jsou prazákladem současných country tanců. Tančí se většinou v kruzích a řadách, obvykle je tanec vázán na přesnou skladbu. Figury postupně nabývají na rozmanitosti a složitosti. Tyto tance byly důležitou inspirací vzniku skotských tanců.

  • Lektor : JUDr. Antonín Vondrák

Kurz trvá 60 minut, 1 x týdně, Je veden formou tréninku a přihlásit se mohou jednotlivci a páry. V kurzu pro začátečníky se naučíte základům a jednoduchým figurám tak, aby pro vás country bál nebyl problémem, v pokročilém kurzu se naučíte složitější vazby figur, je už opravdu na co se dívat.

 

  Přihlásit se můžete na stránce Rozpis kurzů případně telefonicky. 


 

scroll back to top