Kurzy Keramika Praha

KERAMIKA - malované hrníčky

Malované hrnky

je pohodový workshop, při kterém si vytvoříte vlastní originální vzhled hrnku, případně celé soupravy na stůl. Vše záleží na vaší fantazii.

Máte na výběr ze tří technik:

1) Malování do syrové glazury, technika jako u „Maříže“

Na výběr máte ze 2 druhů hrnků, jsou přežahnuté a nastříkané glazurou, do které budete malovat dle své inspirace skelnými glazurami.

hrnicky1

Následně bude hrnek vypálen při teplotě 1150 C, k vyzvednutí bude nejdříve za týden. Jedná se o velmi kvalitní povrch, může do myčky i do mikrovlnky.

 hrnicky2  hrnicky3
Barva do glazury Barva nad glazuru

 

2) Zdobení engobou a následně průhledná glazura

Na výběr máte ze 2 druhů hrnků, které jsou přežahnuté. Dekorují se nanášením engoby, díky čemuž lze dělat i velmi jemné obrázky, nebo vyrývat dekor.

Následně bude hrnek vypálen při teplotě 1150 C, k vyzvednutí bude nejdříve za týden. Jedná se o velmi kvalitní povrch, může do myčky i mikrovlnky.

hrnicky4

3)Malování barvami s nízkým stupněm výpalu

Na výběr máte ze 2 druhů hrnků, které jsou glazované různými barvami. Budete vytvářet tzv. nadglazurní malbu barvami, které vypadají podobně jako tempera. To znamená, že barvy jsou takové, jako budou po výpalu. Máte možnost si jej pak vypálit doma v troubě na 150 C, nebo si jej vyzvednout za týden u nás.

K dispozici za poplatek jsou i další nádobky k omalování, můžete vytvořit různé soupravy s podšálkem, konvičkou, miskou atd. Po domluvě lze omalovat i talíře a větší mísy.

hrnicky6

4) Malování speciálními fixy

Na výběr máte ze 2 druhů hrnků, které jsou glazované různými barvami. Budete vytvářet tzv. nadglazurní malbu barvami ve formě fixy, jejichž barvy jsou takové, jako budou po výpalu. Technika je vhodná na detailnější obrázky a na drobné ornamenty. Velké plochy se takto nedělají.

hrnicky5

 

Máte možnost si jej pak vypálit doma v troubě na 150 C, nebo si jej vyzvednout za týden u nás.

K dispozici za poplatek jsou i další nádobky k omalování, můžete vytvořit různé soupravy s podšálkem, konvičkou, miskou atd. Po domluvě lze omalovat i talíře a větší mísy.

V ceně za 1 lekci je 1 hrnek dle výběru, barvy k jeho omalování a následný výpal.

Další hrnky nebo jiné nádobky lze přikoupit za ceny od 80 Kč, barvy a výpal již nepočítáme.

 

Kurz je každou středu v termínu od 1.3.2017 do 14.6.2017. V době školních prázdnin se nekoná.

Je nutné se objednat předem telefonicky na tel 737 478 018, mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vyplněním přihlášky na www.happytime.cz.

 

  Přihlásit se můžete na stránce Rozpis kurzů případně telefonicky.


unnamed

 

 

scroll back to top